Uydu-TV Sistemleri

Fiber Optik Uydu Dağıtım ve İletişim Sistemleri

İnternet ve geniş alan ağlarda kullanılan Fiber Optik teknolojileri dar alanlarda uygulanabilen ve montaj kolaylığı sağlayan hızlı ve kayıpsız son teknoloji sistemlerdir.

Fiber Optik kablolar ve kullanılan aktif ürünler sayesinde uydu sistemleri, network ve telefon hizmetleri taşınacağı gibi özel güvenlik kameraları, alarmlar, intercom sistemleri ve audio-video sistemleride bu alt yapı üzerinden çalışabilir.

Fiber uygulamaları, gelecekte ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarınızı yanıtlayabilecek, uygulaması kolay ve etkin bir tekonoloji yatırımıdır. Mepa Elektronikte, bu alanda montaj ve teknik destek verilmektedir.

Merkezi Uydu TV Multiswitch Sistemleri

Mepa Elektronik Merkezi Uydu Multiswicht Sistemlerinde 8 aboneden 80 abone çıkışına kadar farklı ürün seçenekleri ile ürünler birbirlerine adapte edilerek abone sayısında sınır olamadan 100 ile 1500 aboneye kadar büyük projelerde Uydu yayını dağıtımı yapmaktadır.

Merkezi Uydu TV Dağıtım Headend Sistemleri (SMATV)

Mepa Elektronik, Çeşitli uydulardan alınan belirli sayıda (ort. 24-60) TV ve radyo kanalı tek bir merkezde toplayarak, normal TV alıcılarından alınabilecek tipte analog sinyal olarak dağıtımını yapmaktadır.

Yayının TV' ye vrilemesi için herhangi bir ara yüze (Receiver, deceder v.s.) ihtiyaç yoktur. Doğrudan priz ile TV arası kablo bağlantısı yeterlidir.

Bu özelliğinden dolayıdırki kamu ve iş merkezleri başta olmak üzere büyük toplu konut alanları, oteller, hastanelerde bu sistemler tercih edilmektedir.

Mobil Vasıtalar Merkezi Uydu Sistemleri

Mepa Elektronik; otobüs, karavan, minibüs, tren, gemi, yat ve katamaran gibi mobil vasıtalar merkezi uydu sistemlerini, ihtiyaca göre, teknik ekip ve deneyimli kadrosuyla satış, montaj ve teknik destek vermektedir.

Harekete duyarlı hassas sensörler ile mikroişlemci denetimli sistem, aracın seyir esnasındaki hareketlerini algılayıp anteni sürekli aynı yönde tutacak şekilde uyduya kitler ve uyduyu takip eder. Tünel, Köprü, alt geçit gibi fiziksel engellerden dolayı oluşan kesintilerde, bir süre daha aynı konumda kalarak yayının tekrar gelmesini bekler. Park halinde otomatik olarak uyku konumuna geçer.